Aktualności

DZIEKAN WYDZIAŁU EKONOMII UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO OGŁASZA REKRUTACJĘ NA VI EDYCJĘ ROCZNYCH STUDIÓW PODYPLOMOWYCH MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA STREFY EURO

16.10.2014
Studia (realizowane jako grant NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej) przeznaczone są dla osób zainteresowanych poznaniem zasad polityki fiskalnej w unii walutowej, działaniem Europejskiego Banku Centralnego oraz integracją rynków walutowych w UE. Tematyka zajęć obejmuje także problematykę konkurencyjności strefy euro oraz zagadnienia kryzysu gospodarczego i jego skutków dla polskiej gospodarki.

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

22.10.2014
ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów, w ramach programu stypendialnego pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego [ogłoszenie w pliku PDF]

Redakcja „Melanżu” szuka chętnych do współpracy

22.10.2014
Redakcja „Melanżu” - największego i najstarszego czasopisma studentów UR - zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą.

INICJATYWA STUDIUJĘ-GŁOSUJĘ!

22.10.2014
Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Ogólnopolska kampania informacyjna, mająca na celu zachęcenie studentów do oddania głosu 16 listopada 2014 r. podczas wyborów samorządowych. Jest ona realizowana dzięki wsparciu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Międzynarodowa konferencja „Polska i Niemcy wobec przemian na Ukrainie”

22.10.2014
W dniach 24 – 25 października na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Międzynarodową konferencję towarzystw polsko-niemieckich „Polska i Niemcy wobec przemian na Ukrainie”. Będzie to jedna z pierwszych prób poważnego spojrzenia na zmiany dokonujące się w naszej części Europy.

Uniwersytet Rzeszowski gospodarzem konferencji komparatystycznej

22.10.2014
Gdzie są granice porównania? Czy w ogóle można je wyznaczyć? Jak porównać słowo i obraz? Sztuki audiowizualne i tekst? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Porównywalne – nieporównywalne: metoda komparatystyczna.

XV edycja konkursu URtalking - POJEDYNEK MISTRZÓW

21.10.2014
Zapraszamy na XV Edycję Konkursu URtalking, która odbędzie się 23 października 2014 r., o godz. 15.30 podczas Dni Kampusu Akademickiego Zalesie 2014.

Program MOST – to proste!

21.10.2014
Zachęcamy wszystkich studentów i doktorantów do obejrzenia krótkiego filmu informacyjnego na temat Programu MOST. Dowiecie się z niego, na czym polega "polski Erasmus", kiedy rozpocznie się kolejna rekrutacja oraz dokąd można wyjechać i co zyskać. A więc - zapraszamy na MOST!

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają studentów i pracowników UR na zajęcia Sekcji Szachowej w roku akademickim 2014/2015

16.10.2014
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.17.30 – 20.00 w Domu Studenckim UR „FILON” ul. Cicha 4 Sala Konferencyjna / parter /.